Rajoni

Degradon situata në Kuvendin serb/ Përplasje në hyrje, opozitarët nuk lejojnë asnjë të futet: Poshtë qeveria!

VIDEO
Protestuesit opozitarë bllokuan shkallët në hyrje të Kuvendit të Serbisë dhe Obradović u përplas me ministrin e Shëndetësisë, Zlatibor Lončar.
Featured image of article: Degradon situata në Kuvendin serb/ Përplasje në hyrje, opozitarët nuk lejojnë asnjë të futet: Poshtë qeveria! Pamje nga sherri

SERBI– Një sherr ka ndodhur në parlamentin serb, pasi kreu i lëvizjes “Dveri”, Boshko Obradoviç i shoqëruar nga deputetë të tjerë dhe përkrahës të tij kanë bllokuar hyrjen në Kuvend.

Ata gjithashtu janë përplasur me deputetët e shumicës, të cilët kanë tentuar që të futeshin në parlament. Protestuesit opozitarë bllokuan shkallët në hyrje të Kuvendit të Serbisë dhe Obradović u përplas me ministrin e Shëndetësisë, Zlatibor Lončar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa mbështetësit e opozitës mbanin në duar parulla që lexonin: “Poshtë qeveria”. Për të qetësuar situatën u desh ndërhyrja e forcave të sigurisë, e cila largoi protestuesit.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment