BotaShowbiz

‘Yjet’ solidarizohen për koronavirusin/ Nisin mbledhjen e parave për familjet në nevojë, do shpërndajnë para për ushqime

DeGeneres dhe bashkëshortja e saj aktorja Portia de Rossi, do të dhurojnë 1 milion dollarë (800,000 £) për ndihma. 
Featured image of article: ‘Yjet’ solidarizohen për koronavirusin/ Nisin mbledhjen e parave për familjet në nevojë, do shpërndajnë para për ushqime Foto e artisteve

AMERIKË– Leonardo Di Caprio, Robert De Niro, Ellen DeGeneres, Kevin Hart, Justin Timberlake,  Justin Bieber  dhe disa të tjerë kanë ndërmarrë një fushatë për të ndihmuar me koronavirusin. 

Mediat e huaja bëjnë me dije se Leonardo DiCaprio dhe Robert De Niro po luajnë në një film së bashku, dhe të gjithë fitimet do të shkojën për kauzësn. Bieber ka premtuar se do të fluturojë drejt shtëpisë së një fansi pasi mbyllja e kufijëve të mbarojë për t’i dhënë një koncert personal.

DeGeneres dhe bashkëshortja e saj aktorja Portia de Rossi, do të dhurojnë 1 milion dollarë (800,000 £) për ndihma. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë deri më tani janë mbledhur 5.6 milion dollarë (4,4 milion), para të cilat do të shkojnë për ushqime tek të gjithë banorët e SHBA-së, që tashmë janë të izoluar për shkak të pandemisë Covid-19.

Burimi;BBC

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment