Bota

Koronavirusi ‘godet’ Qeverinë britanike/ Sekretari i Shtetit për Skocinë, Alister Jack futet në karantinë, shfaq simptoma të COVID-19

Ditën e sotme Alister Jack, Sekretari Skocez për Britaninë e Madhe është vetizoluar pasi ai ka njoftuar se i janë shfaqur simptoma që kanë të bëjën me COVID-19, por ende nuk ka bërë një test.
Featured image of article: Koronavirusi ‘godet’ Qeverinë britanike/ Sekretari i Shtetit për Skocinë, Alister Jack futet në karantinë, shfaq simptoma të COVID-19 Sekretari i Britanisë për Skocinë, Alister Jack.

BRITANI E MADHE- Sekretari i Shtetit për Skocinë Alister Jack ka treguar se i janë shfaqur simptoma të buta që lidhen me koronavirusin dhe për këtë shkak ai është izoluar.

Ai e ka bërë vet me dije lajmin duke njoftuar se nuk i është nënshtruar testit për për virusin, pasi simptomat e tij janë vetëm temperaturë jo shumë e lartë dhe kollë.

‘Në 24 orët e kaluara, unë kam zhvilluar simptoma të buta të, temperaturë dhe kollë. Në përputhje me udhëzimet mjekësore, unë jam izoluar dhe po punoj nga shtëpia.“- është shprehur ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë që dje rezultuan  pozitiv kryeministri i vendit Boris Johnson dhe Ministri i Shëndetësisë, Matt Hancock, e tashmë edhe Serkretari i Shtetit për Skocinë, Alister Jack.

Burimi: metro

A .C/Dosja.al

Shto Koment