Aktualitet

‘Se s’bën do fitojmë, të përparojë bashkia’/ Shpalli rikandidimin, lebërit i dedikojnë këngë Erjon Veliajt (Video)

Ansambli Polifonik “Bashkimi” në aktivitetin “Krraba n’fest” i ka dedikuar një këngë kreubashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Ansambli Polifonik “Bashkimi” në aktivitetin “Krraba n’fest” i ka dedikuar një këngë kreubashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

‘O Erion Veliaj se s’bën do fitojmë, të përparojë bashkia’ – këndojnë pjesëtarët e ansamblit “Bashkimi”.

Kryebashkiaku Erion Veliaj rikonfirmoi kandidaturën e tij për Tiranën gjatë Kongresit të socialistëve më 23 mars. Nga sheshi “Nënë Tereza” Veliaj premtoi përparim dhe investime të mëdha për kryeqytetin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Prej katër vitesh, Veliaj ka drejtuar bashkinë e Tiranës dhe do të rikandidojë në zgjedhjet lokale të qershorit. Ende nuk dihet se cila do të jetë figuara politike e opozitës që do ta sfidojë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment