Aktualitet

“S’e di që jam dënuar 20 vite për vrasje”, flet Sadetin Erkoçeviq, anëtar i Bajrave

 • Do kryente vrasje, Gjykata lë në burg anëtarin e Bajrave: Do flas një herë tjetër
 • Ai është shprehur përpara Gjykatës se nuk kishte dijeni se ishte dënuar për vrasje
  Featured image of article: “S’e di që jam dënuar 20 vite për vrasje”, flet Sadetin Erkoçeviq, anëtar i Bajrave Safet Bajri dhe Sadetin Erkoçeviq

  SHKODËR– Sadetin Erkoçeviq, 28-vjeçari që u arrestua dy ditë më parë në Tiranë ka dalë sot para trupit gjykues ku është njohur edhe me masën “arrest me burg”. I pyetur nga trupi gjykues, shkodrani, i njohur edhe si anëtar i Bajrave është shprehur se nuk kishte dijeni se ishte dënuar me 20 vite burg për vrasje.

  “Nuk dua të flas tani, do flas në një moment të dytë. Nuk e di që jam dënuar me 20 vite burg për vrasje,”– anëtari igrupit të rrezikshëm kriminal, që njihet edhe për shoqërinë e tij me Eljo Haton, të përfshirin në vrasjen e ish-Bllokut një vitë më parë.

  28-vjeçari i lindur në Shkodër u arrestua dy ditë më parë nga policia pasi dyshohej se do të kryente një krim në Tiranë. Në momentin e arrestimit Erkoçeviqit iu sekuestrua një pistoletë që mbantë në çantë, me një plumb në fole.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Sadetini rezultonte i shpallur në kërkim për vrasjen e Indrit Yllit të kryer në vitin 2014.

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment