Sport

Sarri merr lajme të mira nga infermieria, 2 lojtarë janë gati për fundjavën!

Trajneri i "Zonjës së Vjetër" është më i lumtur se kurrë për kontingjentin e skuadrës
Featured image of article: Sarri merr lajme të mira nga infermieria, 2 lojtarë janë gati për fundjavën! Foto ilustruese nga Juventusi

Juventusi vijon përgatitjet për ndeshjen e fundjavës kundër SPAR-it. Kontingjenti i trajnerit Maurizio Sarri është duke u plotësuar thuajse në maksimum, pasi sot janë rikthyer Sami Khedira dhe Federico Bernardeschi.

Gjermani mungon që nga dhjetori 2019, ndërsa Bernardeschi ka disa javë që i mungon trajnerit Sarri. Italiani shton konkurrencën dhe alternativat e trajnerit Sarri në ofensivë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe Miralem Pjanic është duke u rikuperuar. Boshnjaku po punon me fizioterapi intensive dhe rikthimi i tij në fushë është afër.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment