Sport

Sarri e largoj nga loja, zbulohet çfar i tha ylli portugez trajnerit, Ronaldo: Vari k****

U tha se Ronaldo e ofendoi trajnerin Sarri pas zëvendësimit, por e vërteta qëndro ndryshe dhe ylli portugez duket se nuk ka ofenduar askënd vetëm ka shprehur zemrimin e tij ndaj lojës që nuk po i shkon mirë.
Featured image of article: Sarri e largoj nga loja, zbulohet çfar i tha ylli portugez trajnerit, Ronaldo: Vari k**** Maurizio Sarri, Cristiano Ronaldo

ITALI- Ylli portugez dukeT se nuk është në momentet e tij më të mira në fushën e blertë, këtë gjë e ka treguar dhe  zëvendësimin që i bëri trajneri Maurizio Sarri në minutën e 55-të në ndeshjen ndaj Milanit.

Nga shumë media italiane u tha se sulmuesi pas daljes nga fusha e blertë e ka fyer rëndë trajnerin, por kjo duket se nuk është e vërtet pasi ylli portugez nga ajo ngjarje duket se ishte mërzit më shumë me veten dhe lojën që nuk e ka në nivelet që do ai se sa me Sarrin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas gazetës italiane “Tuttosport”Ronaldo në momentin që ka dal nga fusha në nerva e sipër ka përdorur shprehjen “Porra caralho!” e përkthyer në gjuhën shqip  “vari k…”, por kjo teknikisht nuk është as nuk mund të konsiderohet si fyerje.

D.K. Dosja.al)

Shto Koment