Aktualitet

VIDEO/ “S’i trembet syri por veç i loton”, Sandër Pema me fansa të zjarrtë, sot u kap me 50 mln euro kokainë por ja vargjet dhe këngët që thuren për të: Djalë si ti s’bën më nëna

Këngëtari shprehet se Pema është i rrethuar nga racizmi në Greqi dhe se aid he shokët e tij janë djem që ‘s’i bën më nëna kurrë’, por që janë futur padrejtësisht në burg. Sipas tij, Pema është keqtrajtuar për faktin se është shqiptar dhe nuk i dorëzohet policisë kollaj.
Featured image of article: VIDEO/ “S’i trembet syri por veç i loton”, Sandër Pema me fansa të zjarrtë, sot u kap me 50 mln euro kokainë por ja vargjet dhe këngët që thuren për të: Djalë si ti s’bën më nëna Aleksander Pema
Përditësuar:

TIRANË– Aleksandër Pema, kreu i grupit që u kap me 50 mln euro kokainë ishte i rrethuar edhe nga admirues të shumtë. Pavarësisht karrierës së tij të errët në burgje, për Pemën janë thurur edhe vargje në një këngë që ekziston në “Youtube”. Kënga është realizua nga Vis Fata dhe flet gjithë kohës me admirim për Pemën.

Këngëtari shprehet se Pema është i rrethuar nga racizmi në Greqi dhe se aid he shokët e tij janë djem që ‘s’i bën më nëna kurrë’, por që janë futur padrejtësisht në burg. Sipas tij, Pema është keqtrajtuar për faktin se është shqiptar dhe nuk i dorëzohet policisë kollaj. 

“O i vdekur o plumbin në ballë. Nuk i trembet syri, por vetëm i loton për shokët që kanë vdekur,”- thuhet ndër të tjera në tekstin që nuk mungojnë fjalët banale për Greqinë dhe fotot e Pemës nga burgu. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 Dosja.al siguroi emrin e shqiptarit që akuzohet nga Policia greke si koka e grupit të 1.2 ton kokainë që u sekuestruan sot, vlera e të cilës në treg kap shifrën e 50 mln eurove, ai është Sandër (Aleksandër) Pema, 41 vjeç. Pema është një person me rrezikshmëri të lartë dhe konsiderohet si ‘tmerri’ i drejtësisë greke. Sandër Pema është arrestuar dy vite më parë si pjesë e bandës së Jurgen Mollës, bashkë me cilin trafikonin kokainë nga Shqipëria e Greqi drejt Turqisë. Ai njihet edhe si miku i Marian Kolajt, të cilin efektivët grekë ia vranë para syve, teksa arratisej nga burgu.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment