Bota

Samiti i G7, firmoset marrëveshja për shpëtimin e Amazonës

Sot liderët kanë firmosur marrëveshjen për shpëtimin e mushkërisë së planetit.
Featured image of article: Samiti i G7, firmoset marrëveshja për shpëtimin e Amazonës Në foto, zjarri në Amazonë dhe liderët botèrorë
Përditësuar:

FRANCË- Drejtuesit e 7 shteteve më të zhvilluara të botës u mblodhën në Francë për të diskutuar çështjen për shpëtimin e Amazonës. Sot liderët kanë firmosur marrëveshjen për shpëtimin e mushkërisë së planetit.

Amazona prej disa ditësh është duke u djegur, çka ka alarmuar krejt botën, pasi njihet ndryshe si mushkëria e planetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa, shuma të mëdha parash janë vënë në dispozicion nga biznesmenë dhe artistë të ndryshëm për fikjen e zjarreve.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment