Aktualitet

Samiti i Berlinit, gazetarja e DW zbulon prapaskenat: Çfarë bisedoi Merkel, Thaçit dhe Vuçiç

 • Gazetarja e DW: Merkel pro negociatave por s’ka në dorë hapjen e tyre. Ja kush vendos
 • Gazetarja e DW Anila Shuka ka treguar prapaskenat e samitit të Berlinit dhe u shpreh se patigjatë pushimit biseda mes Vuçiç-it, Merkelit dhe Thaçit për Kosovën.
  Featured image of article: Samiti i Berlinit, gazetarja e DW zbulon prapaskenat: Çfarë bisedoi Merkel, Thaçit dhe Vuçiç Gazetarja e DW Anila Shuka
  Përditësuar:

  Tiranë- Gazetarja e DW Anila Shuka ka treguar në emisionin “A Show” të Adi Krastës prapaskenat e samitit të Berlinit. Ai u shpreh se ka pasur biseda mes Vuçiç-it, Merkelit dhe Thaçit për Kosovën. Gazetarja theksoi se palët nuk i bindën se me çfarë kushtesh do të hunin në dialog.

  Nuk mund të them se kam qenë aty, por kam qenë përpara dyerve të samitit. Samiti përbëhej nga dy pjesë, pjesa e parë ishte takim i i punës dhe pushimi. Pushimi pati biseda mes zonjës Merkel, Thaçit, Vuçiç dhe më pas ishte darka e punës ku u fol vetëm për Kosovën dhe Serbinë. Në seancën e parë u fol për të gjithë problemet e njerëzve të Ballkanit. Në darkë u fol për Kosovën dhe Serbinë. Ajo që realizoi ishte një vazhdimësi, pra që do të ketë një vazhdimësi në çështjen e dialogut, por nuk arriti t’i bindë palët në çfarë kushtesh do hyjnë në këtë dialog.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Gazetarja e DW Anila Shuka

  J.V/Dosja.al

  Shto Koment