Showbiz

ME VIDEO/ “Mora kredi, e kam nisur me 10 mijë lekë”, Samanta Karavella tregon si u fut në borxhe për një klip, vështirësitë e fillimit

E ftuar në emisionin “reshat”, Karavello tha se ka qenë në fillimt e saj dhe se nuk kishte para për klipin, dhe se për këtë arsye u detyrua të futej në borxhe.
Featured image of article: ME VIDEO/ “Mora kredi, e kam nisur me 10 mijë lekë”, Samanta Karavella tregon si u fut në borxhe për një klip, vështirësitë e fillimit Samanta Karavello
Përditësuar:

TIRANË– Këngëtarja shqiptare Samanta Karavello është shprehur se ka marrë një kredi për të realizuar klipin “Le të jetë”. E ftuar në emisionin “reshat”, Karavello tha se ka qenë në fillimt e saj dhe se nuk kishte para për klipin, dhe se për këtë arsye u detyrua të futej në borxhe.

Lekë borxh nuk kam marrë por kredi kam marrë. Ka qenë klipi “Le të jetë”. Shiko u bënë shumë vite që jam pjesë e këtij profesioni dhe sikur pak lekë të ksiha mënjanë që nga koha kur e kam nisur…unë e kam nsiur me 10 mijë lekë, në concert me Sinanin. M’i dha daja në formë simbolike. Më pas kam marrë nga 50 mijë lekë nëpër koncerte. I zura ngushtë prindërit e mi por tani është shlyer kredia. E lashë mamin të merrej me atë punë. Kam një profesion të ngritur mbi sakrifica,”- tha Samanta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E pyetur se sa fiton tani nëpër koncerte, Samanta tha : Diku tek 200 mijë euro shkon rrumbullak, në vit!

Dhe filloi të qeshte, teksa tha se ishte vetëm një shaka, ndërsa shifrën e vërtetë do ta tregonte në prapaskenë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment