Politike

Sali Berisha: Skandal me dosjen 339, komisionerët që u liruan pasi mbushën kutitë me vota janë të PS-së

Berisha shkruan se komisionerët që u lanë në arrest shtëpie dhe detyrim paraqitjeje, janë të Partisë Socialiste. Ndër të tjera, në status, Berisha shkruan senë burg janë lënë vetëm ata të Partisë Demokratike dhe të LSI-së.
Featured image of article: Sali Berisha: Skandal me dosjen 339, komisionerët që u liruan pasi mbushën kutitë me vota janë të PS-së Sali Berisha, ish-kryeministër i Shqipërisë

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim në rrjetet sociale. Përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, Berisha shkruan se komisionerët që u lanë në arrest shtëpie dhe detyrim paraqitjeje, janë të Partisë Socialiste. Ndër të tjera, në status, Berisha shkruan senë burg janë lënë vetëm ata të Partisë Demokratike dhe të LSI-së.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. Sb. Pershendetje. Doktorr Berisha! Dua te ndaj me ju nje absurditet dhe shqetsim real…!? Ne fund te korrikut 2020 u arrestuan nga SPAK disa komsioner te zgjedhjeve te vitit 2017 ne disa fshatra te shijakut. Te djatht dhe te majt… Pastaj rezultoi se SPAK nuk ishte autoriteti per nje arrestim te tille!? Sot pas me shume se 40 dit kemi nje panorame te tille: Te gjith perfaqesuesit e PS jan liruar, arrest shtepie!? Perfaqesuesit e PD dhe te LSI-s vazhdojn te jen ne burg… !?? Si e dhene i referohem fashtit shetel, Bashkia Shijak… Mos valle kjo eshte barazia perballe ligjit?? Per dijeni keto perfaqesues sot gjenden te burgosur se nuk pranuan te shesin voten, sepse megjithe dhunen policore, paran dhe ndikimin e grupeve mbeshtetes te vangjushit rezultati ishte me 3(tre) vota plus per PS … ?? Mos kjo tregon qe hakmarrja vazhdon ndaj atyre qe nuk bejn pazar me voten e lire?? Per dijeni… flm doktorr Berisha. Zoti ju bekoft familjarisht,”– shkruan Berisha.

Komisionerët u vunë në pranga, pasi u akuzuan se kishin mbushur kutitë me vota në vitin 2017, gjë kjo që u zbulua pasi u bë publike dosja 339.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më 17 gusht, Gjykata dha masat e sigurisë për 20 komisionerët e Shijakut dhe Fisnik Sadikun, të arrestuar si pjesë e dosjes “339”, për tjetërsimit e zgjedhjeve të 2017-ës në Durrës. Gjyqtari Rexhep Bekteshi dha “Arrest me burg” për 9 prej të arrestuarve. Ndërkohë Bashkim Alushi i shpëtoi burgut vetëm për shkak të moshës dhe së bashku me 7 persona të tjerë u lanë në “Arrest shtëpie”. Ndërsa për 3 të mbeturit, organi i drejtësisë vendosi “Detyrim Paraqitje”.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Sali Berisha: Skandal me dosjen 339, komisionerët që u liruan pasi mbushën kutitë me vota janë të PS-së

  1. Lufta e klasave.Armiqtë e Pd e bënë vjedhjen në favor të ps!!!Skandalet nuk mbarojnë.

Shto Koment