Politike

‘Mos flisni se s’ju prek kush!’/ Berisha denoncon prapaskenat e KÇK-së: Xhaxhai im ka probleme me ligji, kush ishte deputeti socialist që dha “besën” se s’do prekej

Denoncuesi tek Berisha shkruan se xhaxhait të tij, i cili ka probleme me drejtësinë, i është ofruar mbështetje nga eksponentë të PS-së.
Featured image of article: ‘Mos flisni se s’ju prek kush!’/ Berisha denoncon prapaskenat e KÇK-së: Xhaxhai im ka probleme me ligji, kush ishte deputeti socialist që dha “besën” se s’do prekej Sali Berisha

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar denoncimin e një prej ndjekësve të tij lidhur me operacionin Forca e Ligjit që po zhvillohet ditët e fundit ndaj “të fortëve” në vend.

Në postimin e tij në Facebook, denoncuesi tek Berisha shkruan se xhaxhait të tij, i cili ka probleme me drejtësinë, i është ofruar mbështetje nga eksponentë të PS-së. Më tej në mesazhin e çuar shkruhet se aksioni do të bëhet si normalisht por nuk do t’i sekuestrohet asgjë mjafton që “xhaxhai” të mos flasë edhe pse do të ndalohet për 24 orë.

“Jemi një familje me probleme me Drejtësinë, por sa për pasurinë e xhaxhait tim sot i është premtuar që çdo gjë e jona nuk do preket nga askush, mjafton që xhaxhai të mos flasë kurrë edhe nëse ndalohet për 24 orë! Takimi sot ka qënë me një nga deputetët më të rëndësishëm të partisë në pushtet. SMS e bëra tani ngaqë kemi urdhër nga lartë, por po qeshim sesi tallen me popullin,”-shkruan denoncuesi anonim.

POSTIMI I PLOTË:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani OFL-të në terren kanë sekuestruar pasuritë e Altin Hajrit, Lulzim Berishës, fisit Bajti dhe Doçi etj. Në listë për t’u kaluar në “sitë” janë edhe 200 emra të tjerë të cilët do të duhet të justifikojnë pasurinë e tyre. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment