Politike

“Sa e ke rrogën moj”, degjeneron debati mes Maliqi-Voda: Me gjithë dieta 2 milionë, ma ka caktuar VKM-ja

Debat i ashpër ka plasur mes zv.ministres së Brendshme Romina Voda dhe deputetit Lefter Maliqi.
Featured image of article: “Sa e ke rrogën moj”, degjeneron debati mes Maliqi-Voda: Me gjithë dieta 2 milionë, ma ka caktuar VKM-ja Romina Voda dhe Lefter Maliqi

TIRANË– Ditën e sotme në emisionin “Dritare me Rudinën” ka pasur përplasjes mes zv.ministres Romina Voda dhe deputetit Lefter Maliqi.

Teksa flisnin lidhur me masat e sigurisë me 30 qershor, ditën kur do të zhvillohen zgjedhjet lokale. Por debati mes tyre ka degjeneruar deri në përmendjen e rrogës.

DEBATI NË STUDIO:

Lefter Maliqi: Sa e ke rrogën moj? Ke kaluar në Vetingun ti?
Romina Voda: Saç ma ka caktuar VKM-ja
Lefter Maliqi: Pse nuk kalon në Veting ti moj, po shantazhon policët aty?
Romina Voda:Dy milionë i merr ti si deputet
Lefter Maliqi: Aq merr edhe ti
Romina Voda: Nuk është e vërtetë, me dieta dhe me të gjitha.

Lefter Maliqi: Është turp mos e përplasni policinë me popullin. Ju i çmendët shqiptarët.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment