Politike

Sa do zgjasë ‘qetësia politike’? Përgjigjet Meta: Do doja të ishte e përditshme, na ka dëmtuar mungesa e dialogut

Teksa është i ftuar në emisionon “Përballë” në RTSH me gazetaren Albana Agolli, kreu i shtetit u shpreh se mungesa e e dialogut në Shqipëri ka dëmtuar shumë institucione në vendin tonë.
Featured image of article: Sa do zgjasë ‘qetësia politike’? Përgjigjet Meta: Do doja të ishte e përditshme, na ka dëmtuar mungesa e dialogut Ilir Meta

TIRANË– Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se dëshiron që kjo ‘qetësi politike’ të jetë e përhershme. Teksa është i ftuar në emisionon “Përballë” në RTSH me gazetaren Albana Agolli, kreu i shtetit u shpreh se mungesa e e dialogut në Shqipëri ka dëmtuar shumë institucione në vendin tonë.

Pyetje: Sa mendoni se do të zgjasë qetësia në politikë?

Ilir Meta: Do doja të ishte që të ishte e përhershme. Do të doja që të ishte e përditshme, sepse mungesa e e dialogut në Shqipëri ka dëmtuar shumë institucione në vendin tonë. Ka dëmtuar rëndë dhe objektivin e përbashkët kombëtar: anëtarësimin në BE.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pyetje: Mund të jetë afatgjatë?

Ilir Meta: Përvoja që kemi nuk është një arsye për të na bërë optimist. Por Shqipëria duhet të jetë e gatshme për të marrë përgjegjësitë që i takojnë.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment