Bota

Rusia në gjen qetësi/ 6,248 raste të reja dhe 175 viktima regjistrohen në 24 orët e fundit nga Covid-19 

Sipas të dhënave në Rusi së fundmi kanë shumbur jetën 175 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 11,614 njerëz.
Featured image of article: Rusia në gjen qetësi/ 6,248 raste të reja dhe 175 viktima regjistrohen në 24 orët e fundit nga Covid-19  Foto Ilustruese

RUSI- Në Rusi po rritet ndjeshëm numri i të infektuarve ku sipas autoriteteve shëndetësore gjatë 24 orëve janë regjistruar 6,248 raste të reja dhe numri në total i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në 739,947 persona.

Sipas të dhënave në Rusi së fundmi kanë shumbur jetën 175 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 11,614 njerëz. Në Rusi kanë fituar betejën me kronavarusin 512,825 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jëtën janë 2,300 pacientë.

Rusia për të identifikuar njerëzit që kanë kontraktuar me sëmundjen vdekjeprurëse ka kryer 23.4 mln  testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi;worldometers.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment