Sport

Rumenigge e thotë troç: Thiago dhe Alaba nuk duan të rinovojnë me Bayernin!

Mungesat e rinovimeve të kontratave nga ana e dy titullarëve të skuadrës mesfushorit Thiago Alcantara dhe mbrojtësit David Alaba
Featured image of article: Rumenigge e thotë troç: Thiago dhe Alaba nuk duan të rinovojnë me Bayernin! Rummenigge

GJERMANI-Shefi ekzekutiv i Bayern Munich Karl Heinz Rummenigge flet pa dorashka përsa i përket një prej emrave më të lakuar në merkato mungesat e rinovimeve të kontratave nga ana e dy titullarëve të skuadrës mesfushorit Thiago Alcantara dhe mbrojtësit David Alaba.

“Thiago Alcantara dëshiron të provojë një aventurë të re dhe ne nuk duam ta humbasim me parametra zero në fund të sezonit të ardhshëm. Jam shumë i qartë në këtë që po them. Nëse dëshiron të largohet, do të na duhet të negociojmë për shitjen e tij. Liverpool? Nuk kemi pasur asnjë kontakt me këtë klub. Thiago dhe Alaba janë dy lojtarë të nivelit të lartë. Do të përpiqemi të gjejmë një zgjidhje financiare të pranueshme për ne”. Përfundon Rummenigge.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment