Politike

Rudina Hajdari “lëshon gojën” nga Kuvend: Mashtruesa dhe legena, më takon të flas kështu se…

VIDEO
Nga foltorja e Kuvendit, ajo ka treguar ç'ka parë nga fushata e saj elektorale në fshatrat e qarkut të Elbasanit, duke shtuar se nuk ka asnjë investim që prej kohës së komunizimit. 
Featured image of article: Rudina Hajdari “lëshon gojën” nga Kuvend: Mashtruesa dhe legena, më takon të flas kështu se… Rudina Hajdari

TIRANË– Deputetja Rudina Hajdari nuk e ka kursyer fjalorin në Kuvendin e Shqipërisë, duke mos i ndalur kritikat ndaj kolegëve politikanë. Nga foltorja e Kuvendit, ajo ka treguar ç’ka parë nga fushata e saj elektorale në fshatrat e qarkut të Elbasanit, duke shtuar se nuk ka asnjë investim që prej kohës së komunizimit.


Që në kohën e Enverit nuk kanë hedhur asnjë kovë zhavorr. A nuk iu vjen turp? Më takon të flas në këtë mënyrë se duhet ta kishit bërë me kohë këtë gjë. Shqipëria do bëhet! Nuk do mbajmë kusurin e mashtruesve dhe legenave që nuk kanë bërë asgjë. Këta jeni ju,”-tha ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Miratohen ndryshimet e Reformës në Drejtësi, votohen 10 projektligjet! Kuvendi jep “ok” për vaksina ruse e kineze, Manastirliu: Sigurimi i dozave? Luftë brrylash. Ballaku ‘merret në pyetje’ për Skavicën

(k.m/dosja.al)

Shto Koment