Politike

Rudina Hajdari komunikon me Angela Merkel: Kancelares i shpreha vlerësimet për….(BISEDA)

Deputetja thotë se   i shprehu Merkelit vlerësimet për Presidencën Gjermane dhe ndihmën që i kanë dhënë Shqipërisë. Ajo thotë se ndër të tjera është diskutuar dhe për sfidat e Shqipërisë lidhur me integrimin në BE.
Featured image of article: Rudina Hajdari komunikon me Angela Merkel: Kancelares i shpreha vlerësimet për….(BISEDA)

TIRANË- Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari, ka marrë pjesë sot në konferencën e Komisioneve të Çështjeve për Europën, ku dhe ka diskutuar me pati  kancelaren gjermane Angela Merkel. Lajmin e ka bërë vetë të ditur, Hajdari në një postim në rrjetet sociale ku ka treguar dhe bisedën që ka bërë me Kancelaren. Deputetja thotë se   i shprehu Merkelit vlerësimet për Presidencën Gjermane dhe ndihmën që i kanë dhënë Shqipërisë. Ajo thotë se ndër të tjera është diskutuar dhe për sfidat e Shqipërisë lidhur me integrimin në BE.

E nderuar të merrja pjese sot në konferencën e Komisioneve të Çështjeve për Europën, ku pata mundësinë te flas së bashku me Kancelaren Merkel dhe të shprehja vlerësimet e mia për sfidat e integrimit të Shqipërisë në BE. I shpreha zonjës Merkel vlerësimet për Presidencën Gjermane dhe ndihmën që i kanë dhënë pa kursim Shqipërisë.”– ka thënë ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.k.dosja.al)

 

Etiketa:

Shto Koment