Aktualitet

Babai doli duke thithur kokainë, familja e Lefter Allës “ngujohet” nga turpi, djali i fortë zhduk të gjitha gjurmët (FOTO+DETAJE)

Në një vëzhgim në rrjetet sociale, Dosja.al vuri re se 19-vjeçari, që është arrestuar më parë me lëndë narkotike në makinë, ka fshirë të gjitha fotot nga profili i tij i Instagramit. Madje, Enio ka ndërruar edhe emrin duke vendosur pseudonimin “Loku”.
Featured image of article: Babai doli duke thithur kokainë, familja e Lefter Allës “ngujohet” nga turpi, djali i fortë zhduk të gjitha gjurmët (FOTO+DETAJE) Lefter Alla dhe djali i tij Enio
Përditësuar:

TIRANË– Videoja e publikuar nga gazetari Artan Hoxha, ku kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla shihet teksa merr kokainë, ka dhënë efekt edhe tek familjarët e tij. Më konkretisht, djali i Allës, Enio ka marrë masa drastike në rrjetet sociale.

Në një vëzhgim në rrjetet sociale, Dosja.al vuri re se 19-vjeçari, që është arrestuar më parë me lëndë narkotike në makinë, ka fshirë të gjitha fotot nga profili i tij i Instagramit. Madje, Enio ka ndërruar edhe emrin duke vendosur pseudonimin “Loku”.

Kjo gjë na lë të nënkuptojmë se familja e Allës është ‘ngujuar’ nga publiku dhe po qëndron në heshtje pas ‘boom’-it të madh në media. Enio Alla nuk e mori këtë vendim as pas arrestimit të tij, që tashmë ndodhet nën masën “detyrim paraqitjeje”, por mesa duket videoja e të atit teksa thith kokainë e vënë nën presion publik. Tashmë që të gjithë ia panë të atin, edhe Enio që herën e parë i pyeti forcat “Shqiponja” nëse ia njohnin të atin, nuk do të ketë më nevojë të prezantohet! Vetë Lefter Alla ndërpreu edhe linjën telefonike live për mediat, në momentin që u kontaktua që të jepte një koment mbi videon. Për të gjitha lajmet mbi Enio Allën, klikoni këtu!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pasi e paralajmëroi në emisionin “Opinion”, gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar videon e kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla duke konsumuar ‘kokainë’. Pas publikimit të pamjeve, një reagim i menjëherëshëm ka ardhur nga Alla, i cili e ka cilësuar videon si montazh duke pretenduar se i është bërë edhe presion nga grupet kriminale. Ndërsa PD ka kërkuar dorëheqjen e tij. Ende nuk ka asnjë reagim zyrtar nga socialistët. Në fakt, konsumimi i lëndëve narkotike nuk e pengon Allën të ushtrojë detyrën e kryebashkiakut, por vlen të theksojmë një nga kërkesat e hershme të opozitës për të përfshirë testin e drogës, bashkëngjitur formularit të dekriminalizimit. Lëndët narkotike, të cilit do lloj qofshin ato, janë substanca psikotrope, e si të tilla, ato kanë ndikim mbi Sistemin Nervor Qendror.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment