Aktualitet

Policia kontrolle me drager gjatë natës/ ‘Në shënjestër’ shoferët, arrestohen 2 gjatë natës, i jepnin makinës “tapë”

6 të tjerëve iu është pezulluar gjithashtu leja e drejtimit pasi ishin nën efektin e alkoolit, ndërsa 2 janë arrestuar pasi po i jepnin makinës të dehur. 
Featured image of article: Policia kontrolle me drager gjatë natës/ ‘Në shënjestër’ shoferët, arrestohen 2 gjatë natës, i jepnin makinës “tapë” Pamje nga aksioni

TIRANË– Policia Rrugore edhe këtë fundjavë ka vijuar me kontrollet ndaj shpejtësisë tej normave të lejuara, alkoolit dhe manovrave të rrëzikshme në rrugë.

Gjatë kontrolleve me drager në të gjitha rruget urbane dhe interurbane janë pezulluar 16 leje drejtimi pasi shoferët qarkullonin me shpejtësi nga 141 km/h – 175 km/h. 6 të tjerëve iu është pezulluar gjithashtu leja e drejtimit pasi ishin nën efektin e alkoolit, ndërsa 2 janë arrestuar pasi po i jepnin makinës të dehur. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment