Aktualitet

Rrugët e Tiranës plot me makina dhe njerëz, qytetarët shkelin urdhrin, ja çfarë po ndodh në kryeqytet

FOTO
Rrugët e Tiranës plot me makina dhe njerëz. Qytetarët "nuk pyesin" për urdhrin e qeverisë.
Featured image of article: Rrugët e Tiranës plot me makina dhe njerëz, qytetarët shkelin urdhrin, ja çfarë po ndodh në kryeqytet Foto nga kryeqyteti

Tiranë- Qytetarët e Tiranës nuk i binden urdhrit të qeverisë për COVID-19. Sot lejohen për të dalë nga banesat vetëm pesionistët dhe nënat me fëmijë. Por në fakt, rrugët e kryeqytetit janë plot me makina dhe njerëz të moshave të ndryshme. Kjo shihet qartë edhe në fotot e mëposhtme, ku qytetarët kanë dalë për të bërë pazar, shëtitje. Madje ka edhe bare hapur, ku banorët e Tiranºs janë ulur për të shijuar kafen e mëngjesit.

Ditën e sotme lejohen të ushtrojnë aktivitein e tyre deri në orën 21:00 dyqanet ushqimore dhe farmacitë. Ndërsa të dielën gjithçka do të jetë mbyllur.  Gjatë fundjavës të moshuarit mund të dalin nga shtëpia deri në orën 10:00, ndërsa pas tyre të drejtë për liridalje kanë prindërit me fëmijë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al 

Shto Koment