Editorial

Rama niset për në SHBA për të siguruar vaksinën anti-covid: S’do lemë gur pa luajtur që të vijë sa më parë

Rama shkruan se kontakti sy me sy me prodhuesit e saj është për këtë qëllim. 
Featured image of article: Rama niset për në SHBA për të siguruar vaksinën anti-covid: S’do lemë gur pa luajtur që të vijë sa më parë Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama njofton se është nisur për në SHBA për të siguruar vaksinën në Shqipëri paralelisht me vendet e tjera. Në një postim në Twitter, Rama shkruan se kontakti sy me sy me prodhuesit e saj është për këtë qëllim.

POSTIMI I EDI RAMËS: 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sigurimi i vaksinës sa më parë është një prioritet i luftës sonë kundër Armikut të Padukshëm dhe s’do lemë gur pa luajtur që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri!Kontakti sy më sy me prodhuesit e vaksinës i shërben këtij qëllimi. Rrugës për në Shtetet e Bashkuara

(F.g/dosja.al)

 

Shto Koment