Aktualitet

“Më mashtroi me 50-she false”, biznesmeni i Rrugës së Kavajës denoncon burrin me kapele dhe syze të zeza, si i shkoi në dyqan

VIDEO
Në një video të dërguar në redaksinë e “JOQ”, denoncuesi shkruan se një person me kapele dhe syze të errëta ka shkuar në dyqanin e tij për të bërë një blerje me para të cilat kanë rezultuar false.
Featured image of article: “Më mashtroi me 50-she false”, biznesmeni i Rrugës së Kavajës denoncon burrin me kapele dhe syze të zeza, si i shkoi në dyqan Personi mashtrues
Përditësuar:

TIRANË– Një biznesmen ka denoncuar një mashtrim në dyqanin e tij në “Rrugën e Kavajës”. Në një video të dërguar në redaksinë e “JOQ”, denoncuesi shkruan se një person me kapele dhe syze të errëta ka shkuar në dyqanin e tij për të bërë një blerje me para të cilat kanë rezultuar false.

Pronari i biznesit shprehet se personi që duket edhe në filmim ka përdorur 5000 lekë fallco, pasi ka blerë diçka në dyqanin e tij. “Pershendetje, ky person sot ka blerë diçka tek biznesi im me 5000 lek fallco. Ju bej thirrje njerzeve te kene kujdes. Ne rrugen e Kavajes,”- shkruan denoncuesi për videon.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me kapele dhe syze të errëta, i riu mashtron me lekë fallco biznesin te “Rruga e Kavajës” on Vidnews.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment