Politike

‘Rrufeja’ e presidenti Biden nga SHBA, Berisha me pak fjalë: Vetëm përshëndetje kam për të

Në fjalën e tij, në emisionin "Çim Peka Live", Berisha tha se mirëpriste çdo ndihmë për të luftuar korrupsionin.
Featured image of article: ‘Rrufeja’ e presidenti Biden nga SHBA, Berisha me pak fjalë: Vetëm përshëndetje kam për të

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur udhërin ekzekutiv të presidentit amerikan Joe Biden lidhur me korrupsionin në Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, në emisionin “Çim Peka Live”, Berisha tha se mirëpriste çdo ndihmë për të luftuar korrupsionin.

“Urdhëri ekzekutiv i Joe Biden, a ka koment? Kam pasur moto interesin kombëtar dhe të drejtat e njeriut. Mirëpres çdo lloj ndihme dhe mbështetje dhe nuk ka faktor më negativ se matter-matrix është një korrupsioni. Kujtojnë se hajdutët lahen duke sharë Sali Berishën. Pikat që ai shtoi janë shumë të favorshme për shqiptarët. Vetëm përshëndetje kam për të,”-tha Berisha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment