Politike

‘Rroftë Europa!’/ Rama çon Sorecën në Lushnje, gruaja e sikletos me kërkesën: Ne i kemi sytë nga ju, por… Ambasadori: Jo, jo!

VIDEO
Ajo i ka kërkuar që të si përfaqësues i BE-së në Shqipëri, të mendojë më shumë për vendin tonë. Ndërsa Soreca i vënë në siklet e ka siguruar se Europa mendon për vendin tonë, dhe investon.
Featured image of article: ‘Rroftë Europa!’/ Rama çon Sorecën në Lushnje, gruaja e sikletos me kërkesën: Ne i kemi sytë nga ju, por… Ambasadori: Jo, jo! Aneta Arapi dhe Luigi Soreca

LUSHNJË– Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca kanë vizituar një kompani eksporti në fshatin Zgjanë. Teksa flisnin për punën dhe për prodhimin e fermerëve të Lushnjes, pronarja e biznesit, Aneta Arapi i ka dhënë edhe një mesazh ambasadorit Soreca.

Ajo i ka kërkuar që të si përfaqësues i BE-së në Shqipëri, të mendojë më shumë për vendin tonë. Ndërsa Soreca i vënë në siklet e ka siguruar se Europa mendon për vendin tonë, dhe investon.

PJESË NGA BISEDA:

Aneta Arapi: Rroftë Europa!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Luigi Soreca: Ju edhe ne, bashkë!

Aneta Arapi: Ne i kemi shumë sytë nga ju, po shikoni dhe ju pak nga ne. Na shikoni pak më shumë

Luigi Soreca: Jo, jo. Është shumë e rëndësishme të shohim rezultatet e programeve të BE-së. Ne jemi shumë të lumtur.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment