Politike

“Rrofsh sa malet Ilir Meta”, Presidenti debat të ashpër me Ylli Rakipin: Nuk ma marrin dot institucionin me kaçavida, ta kesh të qartë

Rakipi iu drejtua Metës duket thënë se ishte në krye të regjimit, ndërsa Presidenti e mohoi këtë gjë.
Featured image of article: “Rrofsh sa malet Ilir Meta”, Presidenti debat të ashpër me Ylli Rakipin: Nuk ma marrin dot institucionin me kaçavida, ta kesh të qartë Ylli Rakipi dhe Ilir Meta

TIRANË- Presidenti Ilir Meta, ka debatuar sot me gazetarin Ylli Rakipi, në lidhje me situatën pas tërmetit dhe se si dueht të reagonte Kreu i Shtetit.

Të ftuar në Syri televizion, Rakipi iu drejtua Metës duket thënë se ishte në krye të regjimit, ndërsa Presidenti e mohoi këtë gjë.

Ndëkohë debati ka vijuar dhe më tej ku tonet janë ngitur dhe Meta i ka përplasur disa herë tavolinën. 

Rakipi: Je në krye falso të këtij regjimi

Meta: E ke shumë gabim. Unë nuk jam në krye të regjimit, por të shtetit.

Rakipi: Merresh me Dvoranin

Meta: Nuk merrem me të por me mbrojtjen e Kushtetutës.

Rakipi: Po ku pyet ai për kushtetutën

Meta: Po po ai nuk pyet por unë e mbroj deri në fund Kushtetutën. Do ta mbroj me popullin shqiptar. E mira është që të gjithë të bëjnë punën e saj. Unë e kam të qartë se çfarë po ndodh në Shqipëri prej kohësh.

***

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Meta: Presidenca nuk është as bashkia e Kavajës dhe as e Devollit që merret me kaçavida. Këtë ta kesh të qartë.

Rakipi: Ti po punon me mekanizmat e regjimit.

Meta: Unë nuk duhet të kisha ardhur në emision

Rakipi: Jo po të duash ti themi o Ilir Meta rrofsh sa malet.

Meta: Pra ti tani pranove që je pjesë e përgjegjësisë dhe ke nxitur opozitën që të largohej nga Kuvendi.

Rakipi: Jo unë se kam bërë, por ti do të jesh në krye të regjimit.

Meta: E ke bërë ndërsa unë jo, nuk i kam nxitur.

(A.B. Dosja.al)

3 Komente në ““Rrofsh sa malet Ilir Meta”, Presidenti debat të ashpër me Ylli Rakipin: Nuk ma marrin dot institucionin me kaçavida, ta kesh të qartë

  1. Iliri dhe te gjithe oligarket e tjere kane edhe ushtri private per te mbrojtur pozicionet e tyre dhe nuk eshte cudi qe te shaktojne perplaseje me arme Shikoni blloqet qe ngriten pasi u rrezua nje blloke Ata kane nje ushtri te tere per mbrojtejen e blloqeve dhe vilave me vc edhe per macet ndersa shume shqipetare jane pa strehim ature rrugeve Ja pra perse esrdhen keta horra ne pushtet Pyetja se ku kane cuar femite per shkollim Metes dhe te gjithe politikopushtetareve duhet te mos u ndahet kurre .

  2. Respekte Safet ..
    Analize e sakte..Do Zoti nuk Briten Njerezit Budallejne qe do mbrojne oligarket sje sjane pake,,Jane shume..
    Respekte per te gjithe Gazetaret e Huaj,,
    Qe kontribojne per Sistemin e Drejtesise Shqiptare..

    • Po per Edi Ramen dhe Lulezim Bashen c’faren mendimi ke zotrote . Te paska ngelur akrepi tek Ilir Meta. Edi Rama ben kerdine me koncesionet ,ndersa ti permend vetem emrin e Ilir Metes. Prit se nuk ke pare gje akoma….

Shto Koment