Sport

Rroca shënon dy gola dhe i jep fitoren Istanbulsporit

Dy ish-lojtarët e Kukësit, Rroca dhe Abazaj u aktivizuan nëkëtë takim të cilin skuadra e tyre e fitoi me shifrat 3-0 ndaj Sumsunsporit
Featured image of article: Rroca shënon dy gola dhe i jep fitoren Istanbulsporit

TURQI – Nga Kukesi në Turqi dhe menjëherë vijnë golat e parë për Eudard Rrocën. Mesfushori I Instanbul spork a arritr të bjerë në sy me një paraqitje shumë të mirë në ndeshjen ndaj Sumsunsorti. Pas pjesës së parë që u mbyll në barazim 0-0, në të dytën Brenda 6 minutash Rroca gjen rrugën e rrjetës dy herë, respektivisht në minutat e 52 dhe të 58, dnërkohë që ndeshja në total përfundoi me shifrat 3-0.

Me të njëjtin ekim me Rrocën aktivizohet edhe Abazaj. Të dy ish-lojtarët e Kukësit e nisën si titullarë takimin, npor dërsa mesfushori luajti për 90-të minuta, kurse Abazaj 72 minuta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Takimi përfundoi 0-3 në favorin e skuadrës së shqiptarëve, ku Rroca ka qenë vendimtar me dopietën e tij.
B.T (Dosja.al)

Shto Koment