Rajoni

Rritet numri në Kosovë, 63 persona janë të prekur me Covid-19

Autoritetet në Kosovë konfirmuan këtë mbrëmje edhe dy të tjerë të prekur me koronavirus, një të moshuar nga fshati Studime e ulët e komunës së Vushtrrisë dhe një 25-vjeccare nga fshati Vrapçiç i komunës së Gjilanit dhe një grua 73 vjeçare nga fshati Studime e ulët e komunës së Vushtrrisë.
Featured image of article: Rritet numri në Kosovë, 63 persona janë të prekur me Covid-19 Foto Ilustruese

KOSOVË– Numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë ka shkuar në 63. Autoritetet në Kosovë konfirmuan këtë mbrëmje edhe dy të tjerë të prekur me koronavirus, një të moshuar nga fshati Studime e ulët e komunës së Vushtrrisë dhe një 25-vjeccare nga fshati Vrapçiç i komunës së Gjilanit dhe një grua 73 vjeçare nga fshati Studime e ulët e komunës së Vushtrrisë.

Ndërkohë në Korosë, ditën e dielë është shënuar viktima e parë e këtij virusi, një 82-vjeçar nga fshati Dumnicë i komunës së Podujevës, i cili sipas Klinikës Infektive në Prishtinë, vuante edhe nga sëmundje të tjera kronike. Qeveria e Kosovës ka vendosur kufizimin e lëvizjes së qytetarëve, si masë për të penguar zgjerimin e virusit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment