Aktualitet

Rritet numri i të infektuarve në Krujë/ Një grua preket nga virusi

Rritet numri i të infektuarve në Krujë. Gjatë 24 orëve të fundit ka rezultuar e infektuar në Krujë një grua.
Featured image of article: Rritet numri i të infektuarve në Krujë/ Një grua preket nga virusi Spitali Krujë

Krujë- Rritet numri i të infekturve me COVID-19 në Krujë. Dosja.al mëson se në këtë qytet gjatë orëve të fundit është konfirmuar një person me COVID-19.  Të njëjtat burime bëjnë me dije se janë testuar gjithsej 22 persona të dyshuar, por pozitive ka dalë vetëm një grua, e cila kontakt me të infektuarit e mëparshëm nga fasoneritë.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga dita në ditë rritet numri i të infektuar me COVID-19 në Shqipëri. Ministria  e Shëndetësisë bëri me dije një ditë më parë se kanë rezultuar të infektuar 20 persona të tjerë.  Harta e të prekurve është përhapur në Tiranë, Shkodër, Krujë, Tropojë dhe Durrës. Ndërkohë numri i të shëruarve ka shkuar në 925. Sakaq mes të infektuarve ka edhe personel shëndetësor.

J.V/Dosja.al

Shto Koment