Bota

Rritet numri i infektimit/ Selaniku drejt mbylljes totale, vendimet priten në orët në vijim

Ekspertët kanë deklaruar se propozimin e tyre ia kanë paraqitur qeverisë dhe vendimet priten në orët në vijim.
Featured image of article: Rritet numri i infektimit/ Selaniku drejt mbylljes totale, vendimet priten në orët në vijim Selaniku

GREQI- Selaniku është qyteti me numrin më të lartë të rasteve të reja me koronavirus kohët e fundit në Greqi. Sipas mediave greke, specialistët e shëndetësisë kanë theksuar se duke parë rritjen e numrit të rasteve të reja me Covid-19 në Selanik, është e rëndësishme që të rikthehen masat kufizuese.

Sipas informacionit të parë, shkollat fillore do të mbyllen, ndërsa po shqyrtohet mundësia e ndalimit të lëvizjeve gjatë natës. Ekspertët kanë deklaruar se propozimin e tyre ia kanë paraqitur qeverisë dhe vendimet priten në orët në vijim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë një takim qeveritar me specialistë të sëmundjeve infektive do të mbahet në orët e ardhshme, në mënyrë që të merret një vendim për situatën në Selanik .

(k.a/dosja.al)

Shto Koment