Bota

Rritet bilanci në Turqi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 786 raste të reja dhe 22 viktima nga Covid-19

Ndërkohë  sipas autoriteteve shëndetësore së fundmi janë 786 regjistruar raste të reja dhe numri në totalI të prekurve ka shkuar në 165,555.
Featured image of article: Rritet bilanci në Turqi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 786 raste të reja dhe 22 viktima nga Covid-19 Foto ilustruese

TURQI- Ministria e shnëdetësisë ka njoftuar se 22 persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve në Rusi duke e çuar në total numrin e viktimave në 4,585.

Ndërkohë  sipas autoriteteve shëndetësore së fundmi janë 786 regjistruar raste të reja dhe numri në totalI të prekurve ka shkuar në 165,555.

Deri më tanii në Turqi kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 129,921  persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë 633 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë deri më tani janë kryer 2,103,044 testime për të identifikuar personat me koronavirus.

Burimi:.worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment