Rajoni

Rritet bilanci në Greqi, 28 viktima dhe 966 të infektuar me Covid-19

Ndërkohë bëhet me dije se 52 persona janë shëruar nga Covid-19.
Featured image of article: Rritet bilanci në Greqi, 28 viktima dhe 966 të infektuar me Covid-19 Foto ilustruese
Përditësuar:

 GREQI– Dy persona kanë humbur jetën në Greqi dhe numri total i viktimave ka shkuar në 28. Fatkeqësisht numri i të ifektuarve me koronavirus po rritet ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 74 persona duke e çuar numrin total në 966.

Ndërkohë bëhet me dije se 52 persona janë shëruar nga Covid-19.

Ndërkohë edhe në Europë, gjendja nuk është e mirë pasi përhapja vazhdon ende me të njëjtën shpejtësi. Bllokimi i pjesshëm në Gjermani do të vazhdojnë edhe për pak kohë. Italia dhe Spanja vijojnë më shifra të frishme të vdekurisht çdo ditë. Deri më tani Italia ka shënuar 86,498të infektuarr.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment