Bota

Rriten sërish rastet në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 10 viktima dhe 481 raste të reja me Covid-19 (SHIFRAT)

Featured image of article: Rriten sërish rastet në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 10 viktima dhe 481 raste të reja me Covid-19 (SHIFRAT) Foto Ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur vetëm 10 persona dhe janë infektuar 481 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 35, 225 , ndërsa numërohen në total 251,713  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Bilanci ne Itali

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë 236 shëruar persona dhe numri në total i pacientëve që kanë fituar betejën me Covid-19 ka shkuar në 202,697 të tjerë.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment