Bota

Rriten sërish rastet e reja në Itali/ Në 24 orët e fundit humbin jetën 6 persona dhe infektohen 412 të tjerë nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur vetëm 6 persona dhe janë infektuar 412 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 35,215 , ndërsa numërohen në total 25,237  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.
Featured image of article: Rriten sërish rastet e reja në Itali/ Në 24 orët e fundit humbin jetën 6 persona dhe infektohen 412 të tjerë nga Covid-19 Teste kundër COVID-19

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur vetëm 6 persona dhe janë infektuar 412 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 35,215 , ndërsa numërohen në total 25,237  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë 213  shëruar persona dhe numri në total i pacientëve që kanë fituar betejën me Covid-19 ka shkuar në 202,461 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: .corriere.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment