Rajoni

Rriten sërish infeksionet me koronavirus në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 4 viktima dhe 135  raste të reja më Covid-19

Sipas autoriteteve shëndetësore ditën e sotme në vend kanë humbur jetën 4 persona dhe janë regjistruar 135  raste të reja më Covid-19.
Featured image of article: Rriten sërish infeksionet me koronavirus në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 4 viktima dhe 135  raste të reja më Covid-19 Foto Ilustruese

MAQEDONI E VERIUT- Numri i viktimave dhe i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut në krahasim me ditët e tjera ditën e sotme ka rënë.

Sipas autoriteteve shëndetësore ditën e sotme në vend kanë humbur jetën 4 persona dhe janë regjistruar 135  raste të reja më Covid-19.

Kështu numri i viktima që nga fillimi i pandemisë së Covid-19 deri më tani ka shkuar në 389 persona ndërsa i të infektuarve në 8,332 pacientë. Autoritetet kanë bërë me dije se betejën me Covid-19 e kanë fituar 4,468 njerëz  ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 55 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: .worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment