Bota

Rritet bilanci i viktimave në Belgjikë, 290 persona humbin jetën gjatë 24 orëve, regjistrohen 1,045 të infektuar

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 290 persona duke e çuar numrin e viktimave në total në  5453.
Featured image of article: Rritet bilanci i viktimave në Belgjikë, 290 persona humbin jetën gjatë 24 orëve, regjistrohen 1,045 të infektuar Foto Ilustruese

BELGJIKË- Belgjika është një nga 10 vendet më të prekura nga Covid-19 dhe së fundmi shifrat e viktimave dhe të infektuarve po rriten ndjeshëm. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 290 persona duke e çuar numrin e viktimave në total në  5453.

Ndërkohë mediat vendase bëjnë me dije se gjatë ketyre orëve janë regjistruar 1,045 raste të reja dhe numri total i të infektuarve ka shkuar në 37.183

Mësohet se në vend 8348 persona janë shëruar, ndërsa 1119 ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

COVID-19 po merr jetë njerëzish çdo ditë. 154,295 persona kanë humbur jetën deri më tani në të gjithë botën nga ky virus. Ndërkohë, janë të infektuar 2,251,768 persona dhe betejën me COVID-19  e kanë fituar 574,383 të tjerë.

Burmi:worldometers.

 (A.K.Dosja.al)

Shto Koment