Showbiz

Rrëzon nga froni grupin ‘Black Eyed Peas’, Dua Lipa kryeson në çdo top listë latine në Billboard

Bashkëpunimi i tyre i cili u publikua në 24 korrik, rrëzoi nga froni një bashkëpunim tjetër nga Black Eyed Peas, Ozuna dhe J.Rey Soul me këngën “Mamacita” që qëndroi në top listë për tre javë rresht.
Featured image of article: Rrëzon nga froni grupin ‘Black Eyed Peas’, Dua Lipa kryeson në çdo top listë latine në Billboard Dua Lipa

AMERIKE– Dua Lipa ka arritur një tjetër sukses në karrierën e saj muzikore- këngëtarja me origjinë shqiptare kryeson në top listat e këngëve latine.

“Un Dia” nga Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny dhe Tainy renditet në Nr.1 në sondazhin e “Hot Latin Songs” të datës 8 gusht.

Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny dhe Tainy

Bashkëpunimi i tyre i cili u publikua në 24 korrik, rrëzoi nga froni një bashkëpunim tjetër nga Black Eyed Peas, Ozuna dhe J.Rey Soul me këngën “Mamacita” që qëndroi në top listë për tre javë rresht.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Billboard ka disa top-lista për zhanre të ndryshme. Renditja e këngëve në top-listën “Billboard” bazohet në shitjet, transmetimin në radio dhe shkarkimet e këngëve online në SHBA.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment