Aktualitet

Rrëzohet pema në afërsi të Lazaratit, bllokohet aksi rrugor Gjirokastër-Kakavijë

Bllokohet aksi rrugor Gjirokastër-Kakavijë.Mësohet se në afërsi të fshatit Lazarat një pemë është rrëzuar në rrugë.
Featured image of article: Rrëzohet pema në afërsi të Lazaratit, bllokohet aksi rrugor Gjirokastër-Kakavijë Pema e rrëzuar

Gjirokastër- Gjatë orëve të fundit Shqipëria është përfshirë nga një moti i keq. Reshjet e dendura të shiut dhe erërat e forta kanë shkaktuar dëme.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se është pemë është rrëzuar në aksion rrugor Gjirokastër-Kakavijë, pranë fshatit Lazart. Si pasojë është bllokuar ky aks rrugor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në vendngjarje ndodhen forcat e policisë, të cilat po bëjnë edhe zhbllokimin e rrugës.

J.V/Dosja.al

Shto Koment