Bota

Rregullat e reja për emigrantët, viza është e detyruar për të gjithë personat që duan të punojnë në Mbretërinë e Bashkuar

Rregullat e reja do të hyjnë në fuqi javën tjetër dhe të gjithë personat që duan të punojnë në Mbretërinë e Bashkuar duhet që të aplikojnë në internet për vizë.
Featured image of article: Rregullat e reja për emigrantët, viza është e detyruar për të gjithë personat që duan të punojnë në Mbretërinë e Bashkuar Foto Ilustruese

BRITANI E MADHE- Qeveria e britanisë ka nxjerrë disa rregulla të reja për personat që duan të punojnë në Angli. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e huaja, të cilat janë shprehur se rregullat do të jenë të thjeshta. Rregullat e reja do të hyjnë në fuqi javën tjetër dhe të gjithë personat që duan të punojnë në Mbretërinë e Bashkuar duhet që të aplikojnë në internet për vizë.

Të gjithë personat që aplikojnë për vizë duhet që të kenë një ofertë punë, të jenë të aftë të flasin anglisht dhe të fitojnë të paktën 25,600 paund të vit. Këto rregulla të vendosura janë në fuqi edhe për shtetet që janë pjesë e Bashkimit Evropian.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këto rregulla kanë ardhur pas daljes përfundimtare të Britanisë së Madhe nga BE-ja në 31 janar të këtij viti pas një tranzicioni 11-mujor për të arritur në një akord mbi marrëveshjen tregtare. Qeveria britanike gjithashtu ka deklaruar se do të ngrej një Qendër të re Operacionesh Kufitare, e cila do të sigurojë mbikëqyrjen e mallrave dhe të udhëtarëve që kalojnë në portet britanike.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment