KRYESORET
Aktualitet

RRËFIMET/ Ka burrin në burg, kunatat i ndryshuan bravën, e lanë jashtë: Fola, por…

9 Janar 2022, 13:20 Nga DOSJA
RRËFIMET/ Ka burrin në burg, kunatat i ndryshuan bravën, e

K.Z është nënë e dy fëmijëve, është e martuar prej 16 vitesh, por kohët e fundit bashkëshorti i saj ka përfunduar në burg. E mbetur vetëm me fëmijët dhe me kunatat ajo këmbëngul se ato e rrahin sa herë janë me nerva. Madje kunatat beqare i kanë dhunuar psikologjikisht edhe fëmijët, pretendon 40 vjeçarja e cila mbasi është paraqitur pranë komisariatit numër 2, nuk ka hezituar aspak por ka denoncuar çdonjërën prej tyre.

Inati mes grave më pas është kthyer në një luftë sharjesh dhe kundër denoncimesh, deklaron policia jo zyrtarisht për Gazetasi.al.

“Rasti më i fundit, – rrëfen në polici 40 vjeçarja – ishte para pesë muajsh, kur kunata mbylli derën për të më lënë jashtë. Por kur unë e hapa, atëherë ajo mu kthye dhe më rrahu”.

Ky episod pati çaste dhune me duar dhe kapje flokësh dhe nusja e shtëpisë u dëmtua në duar dhe në fytyrë mbasi u gërvisht me thonj. E gjendur nën sulmin e kunatava gruaja ka lëvizur nga banesa dhe është zhvendosur për të jetuar së bashku me motrën e saj në një shtëpi tjetër. Megjithatë ajo kthehej herë pas here në shtëpinë e saj, për të rregulluar punët. Ky vendim i saj lidhet me durimin dhe pritjen e të shoqit derisa ai të dilte nga burgu.

“Në një nga rastet kur hyra pashë që mungonin orenditë, fola me burrin në burg dhe më tha se të motrat i kishin hedhur në plehra mbasi kishin menduar se nuk duheshin më”.

Mbas këtij sqarimi ajo është rikthyer në banesë dhe kësaj radhe është ndeshur me një surprizë tjetër. Brava ishte ndërruar dhe dera nuk hapej.

“Nga vrima e çelësit pashë që kishin hequr edhe divanin e fundit dhe për të shmangur konflikte të tjera, erdha në polici të denoncoj motrat e burrit”, – shprehet gruaja e cila i përgjigjet oficerit se nuk e vuri policinë në dijeni më herët mbasi po përpiqej të kishte harmoni në familje dhe mos të hapte luftë me kunatat beqare derisa i shoqi të mbaronte dënimin. Mes veprimeve të policisë nuk ka munguar edhe marrja në pyetje e kunatave, ku më e madhja ka sqaruar se mëria mes tyre nisi nga sjellja e 40 vjeçares mbasi i vëllai u burgos.

Vajza thotë se i kishte rritur fëmijët e vëllait sikur të ishin të vetët dhe se me burgosjen e të vëllait, nusja e shtëpisë kishte hequr maskën.

Çdo veprim i saj lidhej me nxjerrjen nga banesa e prindërve dy vajzat beqare. Kur nuk i futi dot në kurth, atëherë nusja ka ndryshuar taktikë.

“Ne punojmë në të njëjtën punë, ja dimë oraret, por ajo iku nga shtëpia dhe përherë vonohej. E pyetëm si i lë fëmijët vetëm dhe ku shkon, pse nuk vjen në shtëpi? Na u përgjigj; jam grua e lirë bëj ç’të dua, shkoj ku dua. Patëm debate dhe ajo më rrahu mbasi ulëriti se nuk na duronte dot në shtëpinë që në fakt është e prindërve tanë dhe vëllai s’ka pasur asnjëherë pretendim ndaj nesh. Kur vërejtëm se ajo ikte e vinte sa herë donte pa adresë dhe pa thënë se ku i çoi fëmijët, atëherë ndryshuam bravën”.

Dy motrat kanë denoncuar sakaq se orenditë si televizori, frigoriferi dhe tavolina ishin marrë nga nusja e shtëpisë.

“Një ditë pashë fëmijët vetëm në kafe dhe mora kunatën i thashë pse i lë fëmijët, ku je, pse i kë lënë fëmijët vetëm dhe ajo u bë keq dhe filloi duke bërtitur”’. Kunata kujton se me këtë rast ishte vënë në ndjekje të nuses së shtëpisë dhe kishte nisur një hetim pa rënë në sy dhe aty kishte kuptuar se kunata në një rast zbriti nga një makinë e paidentifikuar prej saj: “Ky ishte sherri më i fundit, ajo është nusja e vëllait dhe s’mund t’ja bëjë këtë gjë vëllait”, e mbyll beqarja.

Marrë nga Gazeta “Si”

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

'Ka rrjedhje të sekretit hetimor?' Kraja-Majkos: Për non-gratat s'përgjigjem

Komisioni/ Kraja: Me paratë e konfiskuara kemi ngritur laboratorë eksperimentale

'A ndërhyn Rama dhe ministrat në punën tuaj?/ Kraja - Alibeajt: S'komentoj, zbatoj ligjin

Dosja e Aleks Nikës/ Ndreca: A mund të transferohet në SPAK? Kraja: Duhet vlerësuar

Dvorani dhe Ina Rama për President? Berisha: Janë subjekte të ndjekjes penale

Ç'do bëhet me Teatrin Kombëtar? Zotohet Berisha: Do ndërtohet siç ka qënë

8 emrat e PD për President, Berisha: Parodi e neverishme, keqpërdorim i Ramës

FMN propozoi shkrirjen e Bordit, Berisha: Të ndërhyhet me urgjencë për çështjen e borxhit

A e përdori PD për të justifikuar non-gratën? Berisha: Partia më ka penguar

'Non-grata' në gjykatën franceze, Berisha: Ka 2 faktorë kundër meje

Nëse vjen Berisha, PD duhet të pezullohet nga PPE, ish-kryeministri: Gaboi!

Berisha thirrje BE: Na hapni negociatat! Nuk e meritojmë, por po s'ndodhi sjell trazira në rajon

'Shqipëria anëtar i asociuar i BE'/ Rama: Mbështes vizionin e Macron

Gjermania kundër Ballkanit të Hapur? Rama: Ushqim për konsum lokal

'Ballkani i Hapur'/ Charles Michel: E mbështes, uroj që të gjithë t'i bashkohen nismës

'Ndryshojmë kursin'/ Rama: Nëse Bullgaria s'hap rrugë, do i shpëtojmë kthetrave të tyre

Integrimi/ Pse duhet mbajtur peng Shqipëria? Michel: Duhen zgjidhur konfliktet, ju mbështes

Integrimi në BE, Charles Michel: Angazhimi ynë nuk ka ndryshuar

Integrimi në BE/ Rama: Kemi hedhur hapa njëjtë si vendet që i kanë çelur negociatat

Aksioni i SPAK, Berisha: U dekonspirua, Edi Rama u shqetësua, dha mesazh tek bandat

Raporti i FMN, Ibrahimaj: Do jemi më të kujdesshëm, do analizojmë çmimet

Autori i vë zjarrin furgonit të policit në Shkodër, i maskuar si grua

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?