Politike

Rrëfehet Meta, tregon se çfarë e bashkon me Kryemadhin: Vetëm Nënë Tereza

Meta u shpreh se e vetmja që e bashkon me kryetaren e LSI, është Nënë Tereza.
Featured image of article: Rrëfehet Meta, tregon se çfarë e bashkon me Kryemadhin: Vetëm Nënë Tereza Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ka qenë sot në Shkodër, ku prej andej ka dhënë disa mesazhe për qytetarët që të zbatojnë masat e vendosura kundër përhapjes së COVID-19. Meta realizoi dhe një intervistë në televizionin Star Plus, ku u pyet për bashkëshorten e tij Monika Kryemadhi.

Meta u shpreh se e vetmja që e bashkon me kryetaren e LSI, është Nënë Tereza. Ai tha se të dy mbajnë në sfond portretin e Shënjtores Nënë Tereza, dhe vlerësojnë shumë figurën e saj.

Unë dhe Kryemadhi kemi Nënë Terezën në sfond, sepse ajo është në zemrën e çdo shqiptari dhe jo vetëm. Ajo është në mendjen dhe zemrën e mbarë njerëzimit. Edhe më pëlqen shumë një shprehje e Nënë Terezës: ‘Të mos e gjykojmë njërit tjetrinpafund, sepse nuk na ngelet kohë për ta dashur njëri-tjetrin’”, u shpreh Meta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.B. Dosja.al)

2 Komente në “Rrëfehet Meta, tregon se çfarë e bashkon me Kryemadhin: Vetëm Nënë Tereza

  1. o maskara o i pabese e mije pusete ipafytyre po pse e ze ne goje e ate qe ndimonte popujte kurse ti me kancerine tende poshteruate e po vrisni pa meshire kete popull fisnike shqiptare

  2. Ngado të kthehet i ndershmi, nuk i del dot përpara hipokritit. Ç'të bëjë i ziu njeri?

Shto Koment