Sport

Rrëfehet Agustin Kola për karrierën e tij: Jeta ime ka qenë luftë, por jo me armë (VD)

Rrëfehet ish-futbollisti shqiptar, këshilla për sportistët e rinj.
Featured image of article: Rrëfehet Agustin Kola për karrierën e tij: Jeta ime ka qenë luftë, por jo me armë (VD) Agustin Kola

Tiranë- Agustin Kola, ish-futbollisti dhe trajneri shqiptar i të rinjve ka treguar detaje nga historia e jetës së tij, karriera dhe vështirësitë e jetës. Ai ka theksuar ndër të tjera në “E diell” në Top Channel, se jeta e tij ka qenë një luftë.

“Ne atëherë kemi pasur profesorët më të mirë. Ronaldo nuk ka asgjë sot, ne i kemi pasur atëherë. Në radhë të parë edhe futbollistët duhet të jenë njerëz në radhë të parë. Unë e ka pasur jetën luftë dhe atë luftë e fitova me veten, por jo luftë me armë. Futbollin dhe topin duhet ta dashurosh. Si të dashurosh një femër, unë kam dashuruar futbollin. Jeta ime ka qenë futbolli”, është rrëfyer ai ndër të tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment