KRYESORET
Aktualitet

23 Shtator 2021, 17:57 Nga DOSJA

Rrapo tregon se u njohën në fillim të muajit Qershor në zonën e plazhit mbas tunelit në Vlorë, ku pothuajse çdo ditë të vitit edhe në dimër, disa vlonjat parapëlqejnë këtë zonë.

Rrapo tregon se ai ka marrë vesh që ishte ish futbollist dhe i ishte afruar duke i bërë shumë pyetje. Ai i ishte prezantuar Rrapos duke i thënë: “Jam Cristiano, kam qenë gjyqtar”. Edhe pse u njohën brenda një kohe shumë të shkurtër, arritën të krijonin miqësi.

“Davide ka qëndruar i vetmuar një periudhë, duke lexuar libra, ose dhe shkruante”, tregon Taho, duke shtuar: “Takoheshim pothuajse çdo ditë dhe ne e afruam duke pirë dhe kafe e duke bërë biseda të ndryshme. Ai për ne ishte një djalë i çiltër, i qeshur. Ky tip më duket i çuditshëm pasi të qëndrosh në Vlorë kaq kohë duhet të jetë tip agjenti.”

Rrapo tregon se e ka pyetur për moshën dhe Davide i ishte përgjigjur se ishte 48 vjec dhe beqar, por nuk kishte treguar që kishte fëmijë. Sa i përket vendit ku jetonte, kishte blerë një apartament me vlerë 35 mijë euro në zonën e Ujit të Ftohtë.

“Cristiano ka krijuar marrëdhënie shumë të mira me shumë vlonjat , por dhe me pushues të huaj.Ai thoshte çdo herë që jam shkrimtar dhe po bëj një libër Monte Criston duke u frymëzuar nga Sazani. Duke qenë i vetmuar dhe ne si vlonjat që shprehnim zemërgjerësinë e ftonim çdo herë për kafe, ndërkohë që ai vetëm një herë ka paguar dhe vetëm dy mijë lekë të vjetra mbante në xhep. Unë e pyesja kur do ikësh, ai gënjente duke thënë jo javën tjetër jo muajin tjetër. Ndërkohë që ne do iknim për një ndeshje miqësore në Gumenicë ai shprehu dëshirën që do vinte me ne, por nuk erdhi pasi u justifikua se kishte babanë sëmurë dhe do ikte me avion. Kjo ka qenë dhe dita e fundit që jemi parë.

Pasi ai u gjet në Itali, tre ditë pas, miqtë e mi më thonë që Cristano nuk është ai, por Davide dhe ballafaquam fotografinë, duke vërtetuar që ishte ai. Na ka befasuar pasi nuk kishte përshtypje se mund të bënte të tilla gjëra, pasi ishte gazmor, i dashur, i qetë. Edhe kur isha në Gumenicë e pyeta nëpërmjet telefonit si e kishte babanë dhe nëse kishte mbërritur në Itali, ai u përgjigj. Ndërkohë pas dy ditësh tentova ta rimarr sërish por asnjë përgjigje. Ai ishte shumë i komunikueshëm me të gjithë dhe i respektueshëm”, shprehet Rrapo./Marrë nga Top Channel

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

Sondazh

Poll

Aktualitet 23 Shtator 2021, 16:42

BRITANI E MADHE- Babai i dy fëmijëve që u largua nga Shqipëria pasi u kërcënua për një mosmarrëveshje për pronat, u dënua me 2 vite heqje lirie pasi u kap në An...

WhatsApp Video 2022 05 24 at 10 43 37 PM

WhatsApp Video 2022 05 24 at 10 43 37 PM

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar

Pastrimi i parave, Çela: S'po bëhet mjaftueshëm, shqetësuese pasi po burojnë nga...

Harta e re gjyqësore/ Manja: Propozojmë një gjykatë të Apelit, s'ka ndryshime në ligj për Vettingun

Kryeministri mbaron fjalimin, qytetari 'zbrazet': Rama ik!

Integrimi në BE, McAllister: Shqipëria i ka plotësuar kushtet, pa opozitë të fortë s'ka ecuri

'Do bashkëpunoni me Berishën?' McAllister i bën bisht pyetjes: Nuk është vendi për komente

“Ndahemi nga RMV”, McAllister-Ramës: Planet B e C mirë do të ishte të mos thuhen publikisht

Arrestimi i 2 ish-ministrave dhe deputetit të PS, McAllister: Inkurajoj autoritetet shqiptare

'1.500 vende të lira pune'/ Rama: S'ka profesionistë, mos të kërkojnë punë shteti

Finalja/ Masa edhe në shëndetësi, dyfishohen ekipet mjekësore, urgjenca në shërbim

Shkatërrimi i dosjeve në Kadastrën e Durrësit, Manja: SPAK ka nisur hetimet, kaq mund të them

'Kush është zyrtari i lartë, Lame?' Manja: Nuk i druhem asnjë presioni, dosja është e nxehtë

Manja: Janë thelluar hetimet në 2 bashki për abuzime me detyrën, 0 shance që të zhduken provat

Manja: Kallëzim në SPAK për Drejtoreshën e Agjensisë së Trajtimit të Pronave

Kupa e Conference League bën bashkë Veliajn e Dukën, dyshja shtrëngojnë duart në shesh

Vota e diasporës, Alibeaj: Vota vidhet brenda Shqipërisë, jo më jashtë

Vota e Diasporës, Gjiknuri: Jemi gati edhe për Reformën, të krijojmë një regjistër

Votat e Diasporës, Kryemadhi: Jemi avokatë të shqiptarëve jashtë Shqipërisë

Votat e Diasporës, Kim: Zgjedhjet e 25 prillit, jo perfekte, erdhi koha të veprojmë

SHBA si 'as' nën mëngë/ Berisha-Ballës: Ti mendon se u bëre amerikan? Mos fol...

Grabitja e Rinasit, avokati: Talo Çela s’mori pjesë, kishte gjurin e dëmtuar, s'kam kontakte

Balla-Kosovës: Eja në Ballkanin e Hapur, mos bini pre e keqinformimeve

Tabaku - Ibrahimajt: Manipulon shifrat e INSTAT, lexove fjalimin e dy ministreve të tjera

Butrinti/ Majko: Plani ka lidhje me VKM e 2002, në marrëveshje s'është përfshirë

Dendias i prerë për çamët e Ligjin e Luftës: Mos vazhdoni, ka pasojë për integrimin në BE

'Çështja e detit në Hagë'/ 'Këshilla' e Dendias: Të përshpejtojmë procedurat

Zonat detare me Greqinë, Xhaçka: Rikonfirmuam vullnetin për kompromis për në Hagë

Berisha në krye të PD-, Xhaferraj: Do fusë Opozitën në tension politik

Berisha i kthehet epitetit të ish-kreut të PD: Peng-Basha e Rama politizuan AMA-n

Berisha vijon akuzat jashtë Kuvendit: Burri i Spiropalit i jep tenderat vëllait të saj

"Si ndiheni që s'ju kanë uruar ndërkombëtarët?', Berisha-gazetarëve: Ku e di ti

Rama inspekton pediatrinë në Elbasan, u drejtohet mjekëve: Erdhi qershori, do ju risim rrogat

Fitorja e Berishës, Balla: Sot priten revani e bakllava, ta gëzoni e ia pafshi hajrin

'Berishën injorojeni'/ Balla: Dështim i institucioneve shqiptare, pse nuk e hetoni?

'Yt shoq i ka dhënë tender vëllait'/ Akuza e Berishës, Spiropali: S'ma bën syri tërr, shko në SPAK

Akuza për Spiropalin, Berisha: Yt shoq i jep tender vëllait tënd, lumturoni njëri-tjetrin