Sport

Ronaldo në Francë, agjenti i tij takohet me drejtorin sportiv të PSG  

Cristiano Ronaldo pas daljes së bardhezinjve nga Champions League nuk është aspak i kënaqur dhe për këtë sipas mediave ndërkombëtare ai po kërkon me ngulm që të transferohet te PSG.
Featured image of article: Ronaldo në Francë, agjenti i tij takohet me drejtorin sportiv të PSG   foto ilustruese

ITALI- Sulmuesi i Juventus, Cristiano Ronaldo pas daljes së bardhezinjve nga Champions League nuk është aspak i kënaqur me skuadrën. Thashethemet për largimin e tij nga Serie A, kanë filluar të marrin jetë në Francë.

Sipas mediave ndërkombëtare Ronaldo po kërkon me ngulm që të kaloj te skuadra e Paris Saint-German, pasi beson se me ta mund ta gjej sërisht rrugën drejt fitimit të Champions League. Ndërkohë që agjenti i Ronaldos, Jorge Mendes supozohet se do të takohet me drejtorin sportiv të PSG-së gjatë ndeshjeve 1/8 të Champions League në Lisbonë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa sezoni që lamë pas mund të cilësohet si më i miri për 35-vjeçarin pasi që në momentin që është transferuar në Itali pasi shënoi 31 gola. Por mesa duket titulli kampion i Italisë nuk është mjaftueshëm për sulmuesin portugez, pasi kërkon edhe që të bëj histori edhe në Europë.

(I.A/dosja.al)

Një Koment në “Ronaldo në Francë, agjenti i tij takohet me drejtorin sportiv të PSG  

  1. Gënjeshtra!
    Dëshira të kota,po nëse paguajnë 60 milion në sezon,përse të mos shkojë!
    Të presë sa t’i fryhet Juventusit,që ka vite që ka humbur grupin e lojtarëve….?

Shto Koment