Sport

Ronaldo braktis izolimin me ambulancë! Futbollisti udhëton me urgjencë drejt…

Pikërisht në përputhje me rregullat anti-koronavirus dhe luftën kundër infektimit, portugezi arriti në avion me një ambulancë
Featured image of article: Ronaldo braktis izolimin me ambulancë! Futbollisti udhëton me urgjencë drejt… Cristiano Ronaldo

TORINO-Cristiano Ronaldo vendosi të kthehej në Itali për të kryer aty periudhën e karantinës duke vendosur të izolohet në Torino. Një vendim që kampioni portugez e mori për të qëndruar në kontakt me stafin mjekësor të Juventusit me shpresën që të kthehet në fushë sa më shpejt.

Pikërisht në përputhje me rregullat anti-koronavirus dhe luftën kundër infektimit, portugezi arriti në avion me një ambulancë.Me siguri Ronaldo do të humbasë ndeshjen e kampionatit me Crotonen dhe atë të debutimit në Champions League kundër Dinamos së Kievit, por prezenca e tij është në rrezik serioz edhe për sfidën kundër Barcelonës dhe rivalit të tij të madh Lionel Messi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment