Sport

“Ronaldinho ishte i vetmi i cili më trokiti në derë dhe më ofroi ndihmë”

Maxi Lopez ka luajtur me katalanasit nga viti 2004 deri në vitin 2006. Ai ka luajtur gjithsej në 13 klube gjatë karrierës së tij
Featured image of article: “Ronaldinho ishte i vetmi i cili më trokiti në derë dhe më ofroi ndihmë” Ronaldinho dhe Dos Santos

Maxi Lopez ka deklaruar se ka patur një mik special te Barcelona. Ai ishte Ronaldinho. Më saktë, braziliani ishte i vetmi i cili i dha dorën dhe e ndihmoi për t’u përshtatur në “Camp Nou”.

“Unë shkova te Barcelona dhe kjo ishte përvoja ime e parë në Evropë, në një skuadër me shumë emra të mëdhenj. Fati im ishte se më vendosën pranë Ronaldinho-s në dhomat e zhveshjes”.

“Ai më ndihmoi shumë dhe nuk e prisja kurrë. Një ditë erdhi në shtëpinë time, trokiti në derë dhe më ftoi. Ai e dinte se po vuaja për t’u përshtatur dhe u kujdes për mua, më ftoi për drekë”, është shprehur Lopez.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Maxi Lopez ka luajtur me katalanasit nga viti 2004 deri në vitin 2006. Ai ka luajtur gjithsej në 13 klube gjatë karrierës së tij.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment