LIVE UPDATES
Sport

Roma nuk ka respektuar parametrat e “Fair-Play”-it financiar, frikë nga UEFA…

26 Tetor 2021, 06:01 Nga DOSJA
Roma nuk ka respektuar parametrat e “Fair-Play”-it financiar,

ITALI – Asambleja e jashtëzakonshme e Romës, për rritjen e kapitalit, është thirrur për t’u mbajtur më 26 nëntor. Mbledhja e aksionerëve vjen pas vendimit të bordit drejtues, i cili ka vendosur t’u paraqesë aksionarëve propozimin për shtyrjen e afatit të ekzekutimit të rritjes së kapitalit deri më 31 dhjetor 2022 dhe rritjen e shumës maksimale deri në 460 milionë të pjesës së pjesëtueshme.

Rritja e kapitalit ofrohet si opsion për të gjithë aksionerët, në përputhje me kërkesat e reja të kapitalit të shoqërisë. Shtyrja e afatit për ekzekutimin e rritjes së kapitalit dhe rritja e shumës maksimale, janë të nevojshme në funksion të evolucionit financiar të AS Romës. Mbledhja e radhës më 26 nëntor është e nevojshme edhe për miratimin, ndër të tjera, të pasqyrave financiare të 30 qershorit 2021.

Në deklaratën e fundit të miratimit të pasqyrave financiare, që i referohet pasqyrave financiare të 30 qershorit 2021, Roma ka bërë të ditur se nuk ka respektuar plotësisht kufijtë e “Fair-Play”-t Financiar. “Në bazë të shifrave përfundimtare më 30 qershor 2021, është regjistruar një devijim nga kërkesat e UEFA-s për periudhën raportuese 4-vjeçare, – thuhet në dokument.

Prandaj, kompania duhet të ketë më shumë informacion ekonomiko-financiar dhe më pas, Organi i Kontrollit Financiar të Klubit (CFCB), mund të kërkojë çdo sqarim kontradiktor për vlerësimet e rastit”. Siç specifikohet në vetë dokumentin “nuk është e parashikueshme, sot se çfarë vendimi do të merret nga CFCB në përfundim të analizës së thelluar të përshkruar më sipër”. Ka mundësi që UEFA të hapë një procedurë për të sanksionuar klubin, por nuk përjashtohet as e kundërta.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport ‘el larguero’ asambleja e jashtëzakonshme e romës evolucionit financiar të as romës koronavirusi ne bote koronavirusi ne itali kufijtë e “fair-play”-t financiar për shtyrjen e afatit të ekzekutimit referohet pasqyrave financiare ‘el larguero’ asambleja e jashtëzakonshme e romës evolucionit financiar të as romës koronavirusi ne bote koronavirusi ne itali kufijtë e “fair-play”-t financiar për shtyrjen e afatit të ekzekutimit referohet pasqyrave financiare

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra