Sport

Roma i bashkohet Milanit, ky është gjesti i radhës fantastik për armikun Coronavirus

Donacione u mblodhën bashkë me tifozët, lojtarët dhe anëtarët e stafit
Featured image of article: Roma i bashkohet Milanit, ky është gjesti i radhës fantastik për armikun Coronavirus Foto ilustruese

Italia është shteti europian më i prekur nga Coronavirus. Në vendin fqinj futbolli ka ndalur totalisht, ashtu si edhe shumë aktivitete të tjera.

Klubet italiane kanë filluar të japin donacione për të ndihmuar në këtë gjendje të vështirë. Roma ka dhënë një shembull shumë të mirë, pas Milanit, duke dhuruar 250 mijë euro. Klubi kuqezi ka dhuruar të njëjtën shifër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Paratë do të shkojnë për spitalet dhe stafet mjekësore që u morën me përballimin e virusit COVID-19. Roma mblodhi donacione bashkë me tifozët, lojtarët dhe anëtarët e stafit.

M.P. / Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment