Sport

Rivalitet Messi-Ronaldo edhe në pasuri! France Football publikon renditjen: ja kush është më i…

France Football" ka publikuar renditjen e fitimeve, duke marrë parasysh pagat, çmimet, shpërblimet dhe të ardhurat nga reklamat, dhe në vendin e parë është Lionel Messi me 125 milion euro këtë sezon.
Featured image of article: Rivalitet Messi-Ronaldo edhe në pasuri! France Football publikon renditjen: ja kush është më i… Messi-Ronaldo

EUROPË-Pandemia ka pasur efekte shkatërruese në ekonomi dhe gjithashtu në futboll, por lojtarët e kalibrit botëror duket se nuk preken nga kjo krizë. “France Football” ka publikuar renditjen e fitimeve, duke marrë parasysh pagat, çmimet, shpërblimet dhe të ardhurat nga reklamat, dhe në vendin e parë është Lionel Messi me 125 milion euro këtë sezon.

Pas tij, me 118 milion euro, është Cristiano Ronaldo ndërsa Neymar përfundon podiumin me 98 milion. I katërti i klasifikuar, por shumë larg, Gareth Bale (37 milion), i cili i paraprin Andres Iniesta, sot në Vissel Kobe (34 milion), Eden Hazard, Raheem Sterling dhe Kylian Mbappe (32 milion), pastaj Robert Leëandoëski (30 milion), Antoine Griezmann dhe Kevin De Bruyne (28 milion).

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment